אני אחראי על הכל
ולא אשם בכלום

ריטריט INNER WALK יוצא מגבולות תאילנד

לראות את הדרמה שלי 
להיות איתה מבלי לברוח
לחיות חופש פנימי

אודות ריטריט אינר ווק

תאריך יפורסם בקרוב

מתי בפעם האחרונה בילית זמן איכות אמיתי עם עצמך? עד כמה את.ה באמת מכיר.ה את עצמך? עד כמה את.ה מכיר.ה את הטכנולוגיה של הגוף, הנפש והרוח שלך?

אנחנו יכולים להשתמש במדיטציה כדי להשקיט את מוחנו מהרעש התמידי של מחשבות, תחזיות, ציפיות, הנחות וכו'. או… נוכל להשתמש במדיטציה כדי להתבונן ברעש הזה, להכיר אותו וללמוד לחיות לצידו בשלום וקבלה.

כאשר אנו מסוגלים להתבונן בסיפורים שלנו באופן מרוחק, הם מתחילים לאבד את כוחם עלינו, ואנו יכולים להעלות את איכות חיינו על ידי השגת חוזק וגמישות מחשבה כאחד.

עם הזמן והתרגול השיפוטיות כלפי "הנפילות" הקבועות שלנו, התגובתיות כלפי כל מה שמפחיד ולא נעים, ההאחזות בכל שביב של חיבור ואושר, ההרגלים ההתמכרותיים שלנו, הפעולות המרצות שנועדו כדי שלא נשאר לבד – כל אלו יהפכו לחברים ולמורים הכי טובים שיכולנו לדמיין, הם יהיו אלה שיראו לנו את הדרך לאיכות חיים שמעולם לא ידענו לאפשר לעצמנו. רצינו תמיד, רק לא ידענו איך להגיע לשם. 

הנזיר פרה אולרן, מייסד השיטה, העמיד מספר מורים מצומצם שילוו את המתרגלים. למעשה זו הפעם הראשונה שריטריט INNER WALK יוצא מגבולות תאילנד.

אודות המנחה

עדי בן שלום

מורה, מרצה, רקדן, עוסק בפסיכותרפיה קבוצתית, דרמה תרפיה, שמאניזם, הולך בדרך הדהרמה. לתפיסתי איש אינו מקולקל או זקוק לטיפול או תיקון. איש אינו דפוק ואין בנו חלקים דפוקים. אנחנו כן זקוקים לאינטימיות, עם עצמנו ועם סביבתנו, כדי לקחת אחריות על מציאות חיינו הפנימית. "אנחנו אחראיים על הכל ולא אשמים בכלום" זו סיסמת הרפואה בעיני. רפואה נפשית היא פגישה ערה ורכה עם עצמי, המכוננת מערכת יחסים רעננה עם עצמי ועם העולם.
דוקטורנט להנחיית קבוצות וחוקר אינטגרציה בטיפול קבוצתי, כלומר איך טיפול באמת עובד ומחלחל ל"חיים האמיתיים". אני חוקר קבוצות, מנחה ומלמד את אמנות ההנחיה – באקדמיה ובמסגרות פרטיות – חי ונושם קבוצות בשלל צבעים וצורות. במשך שנים אני מנחה ומשתתף באין ספור הכשרות וקבוצות תהליכיות בארץ ובעולם, חלקן לא שגרתיות בלשון המעטה. לומד ומלמד ליצר מרחבים בטוחים בהם נוכל לצאת מאיזור הנוחות, לפגוש את עצמנו, להרגיש, לחוש, לחוות, ליצר תובנות חדשות ולהזרים פנימה סלחנות ואהבה עצמית.
כוחה המאגי של הקבוצה הרטיט את ליבי משחר ילדותי. בתוכה התעוררו בי כל השאלות הקיומיות סביב שייכות, בדידות, יחסים, זהות, עצמאות, תלותיות, הדדיות, ניראות ועוד. העוצמה הקבוצתית היתה מאתגרת עבורי מאז שאני זוכר את עצמי, ובו בזמן מיגנטה אותי לחיקה, נאבקה בי ועשתה איתי אהבה. האתגר הוליד תשוקה וסקרנות, ואלו הולידו מומחיות.
מדיטצית INNER WALK – מדיטציה של מפגש – אותה הגה פרה אולרן "הנזיר הצוחק", היתה תגלית עוצמתית של נוכחות בעוצמות שהיו חסרות לי. אחרי שנים של תרגול אני מלמד אותה בתאילנד, סיני וישראל

ממליצים

דילוג לתוכן