אני אחראי על הכל
ולא אשם בכלום

'להתחבר מחדש' לתשוקת החיים.
~מסע אישי עם אנשים~

שפיים, 8 מפגשים, יוני-אוגוסט
יום פתוח: 27.5

אודות להתחבר מחדש

הקבוצה מיועדת לכל המינים
קיבוץ שפיים, 8 מפגשים, יוני-אוגוסט

באיזשהו שלב של החיים אבדה לנו התחושה שגם – אני, כמו שאני, כמו כולם – מספיק טוב וראוי להיות אותנטי וגם שייך. 'להתחבר מחדש' נוסדה בשביל לעשות שלום בבית פנימה ולהשיב את האומץ לחיות.

מה הפצע שלך?
אם זה פחד להישאר לבד
תחושה שלא מבינים אותך
קושי עם קשרים אינטימיים
ריצוי או פתיל קצר ועימותים
קושי להיות נזקק.ת או שיישענו עליך
תחושת חוסר ערך, חוסר משמעות, חוסר תקווה
אם זה הפצע שלך אז תהליך אישי עם אנשים הוא אולי הזירה היעילה ביותר להחזיר לעצמך תחושת חיות שאבדה לך, לסמוך ולהחזיק לעצמך מרחב אוהב.

בתוך מרחב בטוח ככל האפשר נתאמן בלהרגיש בנוח בתוך העור של עצמנו. נתאמן בלזהות צרכים, רצונות, תשוקות, פצעים, פחדים ואמונות – ולדבר איתם בפשטות. זהו תהליך של לקיחת אחריות רחבה על החיים, וחיזוק מערכת יחסים בריאה עם כל החלקים שלנו – עם מה שחי ומבקש הכרה, עם מה שמוסתר ומבקש להתגלות ועם מה שמבקש להשתחרר. לאורך הדרך נקדיש משאבים וכוונה לאינטגרציה כדי לסייע לטרנספורמציה לחלחל לחיים עצמם.
'להתחבר מחדש' היא קבוצה תהליכית שמשלבת כלים מעולמות הדרמה-תרפיה, שמאניזם, מיינדפולנס, קונטקט-אימפרו ופסיכותרפיה קבוצתית.
ערב מבוא להתנסות והכרות יתקיים בתאריך 27.5.24

אודות המנחה

עדי בן שלום

מורה, מרצה, רקדן, עוסק בפסיכותרפיה קבוצתית, דרמה תרפיה, שמאניזם, הולך בדרך הדהרמה. לתפיסתי איש אינו מקולקל או זקוק לטיפול או תיקון. איש אינו דפוק ואין בנו חלקים דפוקים. אנחנו כן זקוקים לאינטימיות, עם עצמנו ועם סביבתנו, כדי לקחת אחריות על מציאות חיינו הפנימית. "אנחנו אחראיים על הכל ולא אשמים בכלום" זו סיסמת הרפואה בעיני. רפואה נפשית היא פגישה ערה ורכה עם עצמי, המכוננת מערכת יחסים רעננה עם עצמי ועם העולם.
דוקטורנט להנחיית קבוצות וחוקר אינטגרציה בטיפול קבוצתי, כלומר איך טיפול באמת עובד ומחלחל ל"חיים האמיתיים". אני חוקר קבוצות, מנחה ומלמד את אמנות ההנחיה – באקדמיה ובמסגרות פרטיות – חי ונושם קבוצות בשלל צבעים וצורות. במשך שנים אני מנחה ומשתתף באין ספור הכשרות וקבוצות תהליכיות בארץ ובעולם, חלקן לא שגרתיות בלשון המעטה. לומד ומלמד ליצר מרחבים בטוחים בהם נוכל לצאת מאיזור הנוחות, לפגוש את עצמנו, להרגיש, לחוש, לחוות, ליצר תובנות חדשות ולהזרים פנימה סלחנות ואהבה עצמית.
כוחה המאגי של הקבוצה הרטיט את ליבי משחר ילדותי. בתוכה התעוררו בי כל השאלות הקיומיות סביב שייכות, בדידות, יחסים, זהות, עצמאות, תלותיות, הדדיות, ניראות ועוד. העוצמה הקבוצתית היתה מאתגרת עבורי מאז שאני זוכר את עצמי, ובו בזמן מיגנטה אותי לחיקה, נאבקה בי ועשתה איתי אהבה. האתגר הוליד תשוקה וסקרנות, ואלו הולידו מומחיות.

אודות המנחה

דקלה כהן

שמי דיקלה כהן מכפר ידידיה שבעמק חפר, מנחת קבוצות פסיכודרמה, מנחת סדנאות והרצאות, בעלת קליניקה לליווי רגשי פרטני ומטפלת בשיטת see far cbt לטיפול בהפרעות חרדה ופוסט טראומה.

גיליתי את עולם הפסיכודרמה לאחר "סדרה" של משברי חיים שטלטלו את חיי ועזרו לי להבין שאני זקוקה לשינוי משמעותי. יצאתי למסע אישי ארוך שהתחיל בתהליכים אישיים, רגשיים ועמוקים בהם העזתי לגעת ולפגוש בפצעים הקשים ביותר שהתחוללו בתוכי, והמשיך לשנים של לימודים, הכשרות ותהליכי התפתחות אישיתי שמהלכן פתחתי את הקליניקה ויצרתי סדנאות והרצאות מתוך אמונה והבנה שהתבוננות פנימה ועבודה רגשית תהליכית עמוקה הן מה שבאמת מאפשר לאנשים לעשות שינוי משמעותי בחיים ולחוות ריפוי אמיתי של הגוף והנפש.
בשנים האחרונות צברתי ניסיון רב בתהליכים רגשיים, אישיים וקבוצתיים כאחד, עם נשים וגברים הנמצאים בתוך משברי חיים, דיכאון, חרדות, בדידות ופוסט טראומה.
בעבודתי אני משלבת כלים מגוונים מעולמות הפסיכודרמה והפסיכותרפיה כדי לאפשר לכל אחד ואחת להתחבר לעולמו הפנימי באופן ובקצב המתאימים לו/לה, וכל זאת בתוך מרחב מוגן, בטוח ומכיל, נקי משיפוטיות וביקורת המאפשר לגעת בכאב, לחזק את העוגנים, להחזיר את תחושת הביטחון והערך העצמי ולחיות ביותר חיבור ושמחה.
אז אל תשארו לבד עם הכאב והקושי.
היום זה זמן טוב להתחיל תהליך של שינוי!

ממליצים

 מתי?
ימי שני 18:00-21:30, יוני-אוגוסט
איפה?
קיבוץ שפיים

עלות? 
לאור המצב עלות מפגש 200 ש"ח במקום 350 ש"ח
1600 ש"ח ל 8 מפגשים.

עלות ערב המבוא להתנסות והיכרות– 200 ש"ח

שאלות ותשובות לתהליכים קבוצתיים

בתהליך אישי בתוך קבוצה יש הזדמנות לפגוש ממש את הדינמיקות שמופיעות לנו במערכות היחסים עם העולם, עם א.נשים ועם עצמנו. המפגש הזה זורע את זרעי הריפוי שלנו כי הוא מאפשר לחוות אותן ולא רק להבהיר או לטשטש אותן בדיבור עליהן. מתוך החווייה יש אפשרות לתובנה חדשה וגם לחווייה מתקנת. השילוב הזה מאפשר גמישות וספונטניות בדרכי הפעולה/תגובה שלנו בחיים האמיתיים. הקבוצה היא מכרה זהב של כוחות מרפאים כשהיא מאפשרת הקשבה, אורך רוח, ישירות, בלבול, אומץ ואהבה. זה נכון גם בחיים האמיתיים, אך לא תמיד זה מתאפשר בהם – כי אנחנו לא תמיד סומכים על אנשים שיבינו אותנו. ריפוי קבוצתי מאפשר לרכך ולתקן דינמיקות מקובעות על ידי מפגש איתן בסביבה מספיק בטוחה.

אני מביא פה רשימה חלקית של דינמיקות ביחסים –

 • הימנעות-אומץ
 • השתהות-התמסרות
 • אינטימיות-התחזות
 • שליטה-בילבול
 • גבולות-ריצוי
 • ישירות-עקלקלות
 • הסתרה-כנות
 • היטמעות-זהות נפרדת
 • מעורבות-צפייה מן הצד
 • נתינה-לקיחה-קבלה-סירוב
 • תוקפנות-קורבנות-הצלה
 • משיכה-דחייה-אפטיות
 • אחריות-הצדקה-האשמה

הדינמיקות האלו משתחזרות בצורות שונות בכל מקרה במפגשים שלנו עם העולם. חלקן ישתחזרו בדיוק באותה הצורה בקבוצה, אחרות דווקא יופיעו בקבוצה אחרת ואפילו ההיפך ממערכות היחסים שלנו בחיים. הקבוצה היא מקום בריא לבחון מה ואיך משתחזר ומה מאפשר שינוי, וגם להתאמן בקבוצה במה שלא קורה בצורה אוטומטית. כל הדינמיקות האלו יכולות לערב תחושות של אשמה-בושה מצד אחד, ותחושות של חיבור-הקלה-שייכות מן הצד השני. הריפוי שלנו כרוך באומץ להתמודד עם פחד מפגיעה בערך העצמי שלנו, ובמוכנות להחשף, גם אם במידות קטנות, ולקבל פידבק משאר המשתתפים. פידבק אמיתי הרבה פעמים לא מתאפשר בחיים האמיתיים. ריפוי עמוק קורה בהדרגה, לאורך זמן, במרחב אוהב שמעודד אותנו להיות כל מיני דברים, ומברך אותנו על היותנו יצורים אנושיים, מורכבים ופרדוקסאליים. צעד צעד נביא ריפוי ותיקון למה שנחווה כמקובע ומזיק.

אין ועדת קבלה ולא צריך רזומה של טיפולים או סדנאות. אפשר לבוא איך שאנחנו בדיוק. כל מי שרואה עצמו.ה בדינמיקות הבין אישיות האלו ורוצה להביא אליהן גמישות חופש וספונטניות יכול לקבל רפואה טובה בקבוצה. כדאי להצטייד בסבלנות, לב פתוח ובמחוייבות לתהליך. אין רפואה אחת לכולם.ן. העושר הקבוצתי יביא מתנות לכולם.ן. לפני פתיחת הקבוצה נקיים מפגש אישי אחד או שניים ונבחן ביחד התאמה לקבוצה. המפגש הזה ללא עלות.

דילוג לתוכן